עוגות חתונה של פעם
1 בינואר 2017
עוגות זילוף לבנים ולבנות
1 בינואר 2017

עוגות חתונה מזילוף

זילוף נחשב לאחת המלאכות החשובות ביותר בתחום הקונדיטוריה, כשיש המתייחסים אליה כאל אומנות של ממש. רוב העוגות המיוחדות בהן אנחנו נתקלים כוללות זילוף כזה או אחר, שמאפשר לעוגה לקבל את הצורה שלה, להתקשט או אפילו לשפר את הטעמים שלה. במצב הדברים הזה הנוכחות המאסיבית של הזילוף בעוגות החתונה ממש אינה מפתיעה, כאשר העוגות הללו צריכות לעמוד בדרגות האיכות הגבוהות ביותר.

זילוף, עוגות חתונה ומה שביניהם

זילוף עוגות חתונה מאפשר להן להגשים את כל מה שאנחנו מצפים לו מעוגות חתונה: להיות לא רק גדולות וטעימות, אלא גם מעוצבות ומקושטות מ-א' ועד ת'. באמצעות הזילוף ניתן ליצור צורות שונות על גבי העוגה, מחומרים שונים, כאשר היתרון המרכזי כאן הוא שהכל אכיל, ובמיוחד טעים. במילים אחרות: הזילוף מאפשר לקשט את העוגה ולשפר את הטעם שלה בו זמנית. זאת להבדיל אלפי הבדלות מאמצעי קישוט אחרים, שאמנם נראים נהדר על העוגה, אבל בלתי ניתנים לאכילה. זה הרי פחות נעים להתחיל להוציא מהעוגה את כל מה שבלתי אכיל בה לפני שהפרוסות יגיעו לאורחים.

כאשר נכנסים לעובי הקורה, אין זה קשה לחשוב מה ניתן לעשות באמצעות הזילוף. הוא מאפשר ליצור על גביה את כל הצורות המזוהות כל כך עם האירוע, למשל ורדים או לבבות. אופציה אחרת היא להוסיף כיתוב מסוים על גבי העוגה, או אפילו ציור. ככל שחושבים מחוץ לקופסה ומשקיעים יותר בתכנון, כך גדלים הסיכויים שהעוגה תהיה בסופו של יום המרשימה והמכובדת ביותר שיש.

אז איך מזלפים?

אם החלטתם שזילוף צריך להיות חלק בלתי נפרד מעוגת החתונה שלכם, שיפרתם את נקודת הפתיחה. מומלץ מאד שלא להסתפק בהחלטה הראשונית הזו, אלא לחשוב איך בדיוק תצרו את העוגה בפועל. אם פונים לחברה המתמחה בהכנת עוגות חתונה, נראה שהתמונה הופכת לפשוטה הרבה יותר. אנשי החברה, קונדיטורים אמנים במקצועם, ייצרו את העוגה על כל שלביה, כולל השלב הסופי של הזילוף.

אם מדובר בפעולות פשוטות יחסית של זילוף, למשל אותם פינישים אחרונים, אפשר אולי לחשוב על לזלף לבד. קחו בחשבון שאתם זקוקים במצב הזה לציוד זילוף, אותו ניתן לרכוש בחנויות המוכרות כלי מטבח, חנויות לקונדיטורים וכן הלאה.